Zubní implantáty

Zubní implantáty se v posledních letech staly vyhledávaným řešením celé řady stomatologických problémů – ztráty jednoho i více zubů.

Zubní implantáty nahrazují kořeny zubů. Zubní implantáty jsou vyrobeny z titanu nebo zirkonoxidu a po vzoru přírody jsou používány k upevnění zubních náhrad. Tyto materiály jsou obvykle organismem velmi dobře přijaty a nevyskytují se žádné alergické nebo autoimunitní reakce.

Vlastní implantaci vždy předchází pečlivá analýza a vyšetření vč. podrobné anamnézy. Vstupní vyšetření Vám nabízíme v našich stomatologických centrech v Brně, Jihlavě nebo Třebíči. Po vstupním vyšetření následuje stanovení časového i cenového plánu vlastního ošetření. Případně zhotovení 3D RTG snímku pro správné zavedení implantátu. Po vstupní vyšetření probíhá léčba pomocí zubních implantátů v několika návštěvách, celková doba léčby většinou činí několik měsíců. Samotné zavedení implantátu je bezbolestné a není třeba se ho obávat.

Někdy není možné pouze zavést implantát. Příčinou je nedostatek kosti v místě, kde je implantát potřeba. Bývá to způsobeno záněty kolem zubů, nebo dlouhým odstupem od extrakce původního zubu kdy se kost vstřebá. Ve většině těchto případů Vám i tak umíme pomoci. Chybějicí kost lze nahradit takzvanou augmentací. Jedná se o různé postupy, například sinuslift, přenos kostního bločku nebo doplnění kostní náhražkou (např. BioOss).

Pin
Kontakty

Stomatologické centrum Brno

Kamenice 32
625 00 Brno-Bohunice
Příjezd na parkoviště po ulici Studentská

tel.: +420 778 075 100 - 5. patro

Ukázat na mapě

Stomatologické centrum Třebíč

Kpt. Jaroše 1123
674 01 Třebíč
Parkování před budovou

tel.: +420 776 166 268

Ukázat na mapě

Stomatologické centrum Jihlava

Havlíčkova 34a
586 01 Jihlava
Parkovací dům naproti vchodu do budovy

tel.: +420 774 874 100

Ukázat na mapě