Průběh ošetření implantátem

Ošetření chrupu pomocí zubních implantátů zahrnuje několik kroků. Mezi nimi je potřeba dodržet určité odstupy, tak aby tělo implantát přijalo a všechny tkáně se řádně zahojily. Typicky probíhá ošetření v následujících návštěvách:

První návštěva – konzultace

Sdělíte nám svoje přání a požadavky, my zhotovíme rentgenové snímky a vyšetříme Váš chrup. Zhodnotíme stav Vašich zubů, množství a kvalitu kostní tkáně. Informujeme Vás o možnostech terapie, délce terapie a finanční náročnosti terapie. V případě, že je potřeba některé zuby extrahovat (vytáhnout), je možné to provést již v této návštěvě.

Druhá návštěva – chirurgická fáze implantace

Po zahojení tkání po extrahovaných zubech, to trvá zhruba jeden až dva měsíce, zavádíme vlastní implantát. V principu se jedná o „hmoždinku“, která se pomocí speciálních nástrojů a zavede do kosti. Většinou se implantace provádí v lokální anestezii, lze ji samozřejmě provést i v analgosedaci, zejména u celkových rekonstrukcí chrupu kde se zavádí velké množství implantátů (4 – 12). I když je představa šroubování implantátu do čelisti nepříjemná, jedná se o bezbolestný výkon a pacienti bývají jeho průběhem příjemně překvapeni.

Třetí návštěva – „výměna válečků“

V typických případech se implantát hojí 2 měsíce a během této doby zcela přeroste dásní. Proto se v krátké návštěvě v lokálním znecitlivění dáseň nad implantátem drobně nařízne a malý šroubek, který chrání vnitřní závit implantátu se vymění za větší vhojovací váleček. Jeho úkolem je vytvarovat dáseň nad implantátem, tak aby v ní dobře seděl umělý zub.

Čtvrtá návštěva – otisky

Po 1 – 2 týdnech se zhotoví otisky situace v ústech které se odešlou do zubní laboratoře. Tam je zubní technik odlije do sádry a na takto připravených modelech začne vyrábět náhradu zubu (zubů) přesně na míru každému pacientovi.

Pátá návštěva – předání práce

Laborant na výrobu zubní náhrady potřebuje několik dní v případě jednoduchých korunek až asi tři týdny pokud se jedná o velké můstky nebo náhrady všech zubů. Po této době jsou Vaše nové zuby připravené a zubní lékař je připevní do úst na implantáty.

Obecně se dá říci, že od vytažení zubu až po připevnění nového umělého zubu do úst zabere léčba pomocí zubních implantátu asi 4 měsíce. V některých případech lze postupovat i rychleji, někdy je možné implantát zavést do extrakční rány ihned po vytažení špatného zubu. V případech, že je poškozená kost a je nutné ji doplňovat – augmentovat, se celková doba léčby prodlužuje. Konkrétní postup i předpokládanou délku léčby Vám zdělí zubní lékař při první návštěvě v některé z našich ordinací v Brně, Jihlavě nebo Třebíči.

Pin
Kontakty

Stomatologické centrum Brno

Kamenice 32
625 00 Brno-Bohunice
Příjezd na parkoviště po ulici Studentská

tel.: +420 778 075 100 - 5. patro

Ukázat na mapě

Stomatologické centrum Třebíč

Kpt. Jaroše 1123
674 01 Třebíč
Parkování před budovou

tel.: +420 776 166 268

Ukázat na mapě

Stomatologické centrum Jihlava

Havlíčkova 34a
586 01 Jihlava
Parkovací dům naproti vchodu do budovy

tel.: +420 774 874 100

Ukázat na mapě